KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307374
*
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 18:03:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 21:37:35
1
350 kr
26/3 13:40:33
2
400 kr
27/3 17:47:21
3
Vinnande bud
27/3 17:50:08
2
500 kr
27/3 17:50:08
3
600 kr (Budbetjänt)
27/3 17:58:11
4
800 kr
27/3 17:58:11
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs mer om Akke Kumlien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Akke Kumlien
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 21:37:35 | 1 | 350 kr |
26/3 13:40:33 | 2 | 400 kr |
27/3 17:47:21 | 3 | Vinnande bud |
27/3 17:50:08 | 2 | 500 kr |
27/3 17:50:08 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/3 17:58:11 | 4 | 800 kr |
27/3 17:58:11 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Akke Kumlien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00